Kompost

Megablog pro všechny hodný lidičky, který chtějí rozdávat radost, xixi

30.7.05

CzechTek = FR33D0M 0WN3D!

Většina z vás jistě včera viděla reportáže, které ukázaly čacký zásah naší policie proti skupině drogy zneužívajících, vegetariánských anarchistů bez odpovědnosti, kteří sami sobě říkají technaři. Bohužel, zásah na dálnici D5 byl ve skutečnosti obrovským fiaskem policie, která se dopustila sice jenom dvou, ale přitom fatálních chyb.

Tou první bylo, že skočila na špek falešnému blogu technařů, který záměrně špatně informoval o místu konání festivalu. A ta druhá se skrývá v příručce ministerstva vnitra nazvané "Identifikace zvukových zařízení, porušujících směrnici MZ 156/1986".


Tato příručka měla pomoci policistům k identifikaci návštěvníků již zmíněného Czechteku. Většina jeho návštěvníků sice páchne a má dredy, ale protože se proslechlo, že letos se podezřelí mohou snažit policii oklamat a vykoupat se (a protože bylo kolem 40 stupňů Celsia a přiznejme si, v takovou chvíli páchne každý), měli být rušitelé práva odhaleni díky vlastnictví takzvaných sound systémů (hudebních aparatur vydávajících známý tuc-tuc-tuc randál překračující hygienické normy). Aby jejich popis pochopil i běžný příslušník PČR, bylo v příručce uvedeno následující: "Má to reproduktory".

A zde nastala ta zásadní chyba. Policie omylem považovala za sound systémy autorádia projíždějících vozů a zastavila téměř všechny řidiče, kteří po dálnici D5 jeli. Zmatek ještě posílili anglicky mluvící turisté mířící k hraničnímu přechodu Rozvadov, kteří se snažili policistům vysvětlovat jejich omyl slovy "No system!" a ukazovali při tom na svá rádia. Bohužel policie si tyto větu spojila se stejnojmenným hlavním mottem technařské komunity a jen se ve svém přesvědčení utvrdila. Kvůli velkým vedrům pak musely požární vozy ochlazovat černě oblečené policisty, protože jich několik zkolabovalo.

Celý zásah jistě stál miliony z kapes daňových poplatníků. A to vše pro nic.

Opravdový czechtek se pod vedením organizátora dýdžeje Z. totiž v té chvíli konal zcela jinde, jak se bylo možné dočíst na pravém blogu. Policie tedy zklamala, přestože správné informace se objevily včas v médiích i mezi komunitou.

0 reakcí­:

Okomentovat

<< Home