Kompost

Megablog pro všechny hodný lidičky, který chtějí rozdávat radost, xixi

3.8.05

Jyxo chystá nové blogy

ČTK dnes oznámila, že známý vyhledávač Jyxo.cz chystá spuštění nových blogovacích systémů. Měli jsme příležitost si nový blogovací systém exkluzivně vyzkoušet. Nový blogovací systém své konkurenty hravě překonává.

Registrovaný uživatel si například může zapnout funkci autoblogger. Následně je na všechny kouty vyslán Jyxo robot, který sesbírá různě odkazované informace a poskládá je do blogpostu. Takový blogpost sice na první pohled vypadá dosti nesmyslně, ale na druhou stranu velmi věruhodně. Podle našich informací však charakter textu odpovídá tomu, co vytvářejí amatérští nadšenci a bloggeři. Obrázek o této novince si můžete udělat sami z následujícího blogpostu (vybráno z našeho zkušeního blogu od Jyxo.cz):

Jak jsem se ožral a jel na CzechTek
Kamarádi mi zavolali, že se na Tachovsku koná CzechTek. Policie tam zasáhla opravdu brutálním způsobem. Paroubek měl odjet na dovolenou na jachtu, ale nakonec zůstal doma. Koupil jsem si akvarijní rybičky. Mám doma novou televizi. Šel jsem do hospody a ožral jsem se. Štve mě politika. Moje manželka mi říkala, abych si dával pozor. Můj milovaný bložíšku, dneska jsem ho viděla!!! Mám se dobře.

Jak sami vidíte, zápisek vypadá jako kdyby jej psal průměrný blogger. Sice v něm jsou nějaké drobnosti, ale na druhou stranu přinese funkce autoblogger spoustě nových bloggerů více volného času. Na stejném principu pracuje také autofotoblogger. Autofotoblogger sbírá náhodně fotografie po celém českém internetu a přidává k nim náhodné komentáře. Při jeho vývoji tvůrcům Jyxo.cz pomáhali lidé z komunity Kompost.cz. "Byla to práce až na dřeň, IMHO, dík," pochvaluje si Macphisto.

Součástí nových Jyxo Blogů je rovněž fíčurka Prudič a Komposťák (tm), tato vlastnost sleduje weblog autora a přiřazuje mu tzv. kompostrank. Pokud je kompostrank vysoký, je vyslán na weblog robot, který autorovi vkládá nesmyslné hlášky do jeho komentářů pod článkem. Jestliže je hodnota kompostranku nadprůměrně vysoká, dostávají všichni členové komunity kolem Kompost.cz e-mailem oznámení o zajímavém weblogu. Zároveň je automaticky založeno na diskusním severu Okoun.cz diskusní fórum s názvem klub JmenoBloggera: dílo a život.

"Už nás nebaví stále se navážet do Radima. Chlapec už mezi nás zapadl, vytváří sám na sebe fotomontáže a kompostuje se na Kompost.cz. Bere nám všechnu naši práci, a tak musíme hledat nové kandidáty," vysvětluje známá internetová osobnost Pepa Sádra. Spolupráci s novými Jyxo Blogy si pochvaluje.

Provozovatel serveru Kompost.cz podle našich informací vážně uvažuje o implementaci funkce autoblogger na tento server. "Ono je to takové veřejné tajemství, ale já svým špičkovým kompost bloggerům platím nemalé honoráře. A moje hlídací čivavy už čtrnáct dní nejedly," stěžuje si Fuxoft a s lítostí sleduje tři malé kostlivce u prázdné misky pro pejsky.

2 reakcí­:

Anonymous Anonymní tvrdí...

Sakra, Radim je Komposťák a celkem dobrej... kdo by to řek, kam ten svět spěje....

22:19  
Anonymous Autodřenič tvrdí...

random.order(Muhehe, xixi, ahojki, npkc, az na dren, WTZ, HAF!)

09:02  

Okomentovat

<< Home