Kompost

Megablog pro všechny hodný lidičky, který chtějí rozdávat radost, xixi

1.8.05

Příští rok se CzechTek přejmenuje na DechTek

Zatímco policie si odškrává počet zmlácených účastníků CzechTeku a jeho organizátoři si počítají kosti, zjišťovala naše redakce podrobnosti o chytané akci pro příští rok. "Poučili jsme se z letošního roku a zkusili získat oficiální registraci úřadů," začíná vyprávět jeden z organizátorů akce. Podle svých slov se pokusil jednat s úředníky jednoho nejmenovaného českého města. "Byli ochotní a vstřícní. Ovšem do doby než zjistili, že se akce jmenuje CzechTek," kroutí nechápavě hlavou. Úřednice mu okamžitě začala vysvětlovat, proč jsou teknaři odpadem společnosti s nímž je třeba rázně zatočit.

Mladík se však nenechal odradit. V jiném městě a na jiném úřadě nahlásil, že chce uspořádat sraz přátel dechovky. "Povolení jsem měl do tří minut a ještě mi starosta na rozloučenou zanotoval písničku Ta naše hospůdka česká," vypráví organizátor. Proto se po poradě s dalším týmem organizátorů rozhodnul, že akci přejmenují na DechTek. "Na samotnou akci pozveme dechovku, která bude vyhrávat u silnice. My budeme pařit o velký kus dál na louce. Samozřejmě svojí oblíbenou muziku," líčí nadšeně svojí představu.

Pokud policie trik prohlédne, předloží veliteli zásahu potřebné doklady. "Bavil jsem se s pár DJs a jsou schopní v případě nouze ze svých soundsystémů pustit nějakou neškodnou dechovku. Divně vypadající lidi přikryjeme rychle dekou, aby nebyli vidět. Cajti uslyší dechovku a uvidí jenom normální lidi. Holt je to buzerace, ale něco pro zachování atmosféry CzechTeku musíme udělat," říká na rozloučenou organizátor.

Kdyby tento zastírací manévr neprošel, chystají se podle všeho teknaři uspořádat svojí párty 1. máje na letné. "Každej rok tam slaví komunisti ty svoje výročí. Mají tam znaky, který propagujou komunismus. Najedeme tam a konečně bude mít policie příležitost, aby se pustila i do komoušů," slibuje si od tohoto plánu organizátor.

Trumfy v rukou ovšem drží i současná vláda. Její premiér Jiří Paroubek údajně pro příští rok vymyslel, že CzechTek uspořádá sama policie. "Hlavním tématem příštího CzechTeku bude ukázka bojové techniky a prezentace schopností příslušníků Policie ČR. Účasntíci CzechTeku si opět budou moci na vlastní kůži vyzkoušet brnění zásahové jednotky, potěžkat štíty či si na vlastní oči prohlédnout granáty se slzným plynem," vysvětluje Paroubek. K tanci a poslechu zazpívá teknařům Karel Gott či Helena Vondráčková.

O tom, která varianta nakonec zvítězí, rozhodnou v příštích volbách občané této země.

5 reakcí­:

Anonymous Petr KOLIn tvrdí...

Jen se chci zeptat, jesli se o tom bude hlasovat esemeskama jako v Superstar nebo vláda vyhlásí referendum?

Tohle je už fakt moc ;-(((

21:50  
Anonymous Anonymní tvrdí...

Ano, SMSky budou.

16:58  
Anonymous Anonymní tvrdí...

Byla by to prča to je fakt ale musíme se všichni snažit aby už tam příští srpen paroubek Neparoubkoval.Ale kdyby
pak to ješ tě chtělo aby si každej účastník vyrobil asku svého oblíbeného socana či komunisty.Páč plynovou si po zkušenostech už poveze asi každý.Možná i hokejové chrániče na tělo a helmu.

13:35  
Anonymous HYDr. tvrdí...

neposloucham sice techno, ale u grindcoru a jine poradne muziky je to podobne: kdyby naka akce prekrocila 22:00, bude ukoncena floydama, ale vselijake dementni tuctuc rve vsude az klidne do rana...

navic fizlove predvedli sve pojeti nocniho klidu nazorne minuly tyden primo na sve sluzebne!!!

a je ticho po pesine.

10:28  
Anonymous soc cam tvrdí...

Jo lidi proste zijem v policejnim state a fici to moc dobre vedi,paroubek lize prdel sefovi policie a ten mu zase lesti banana takze nikdy nikdo nic neresi. Sou to pices niggas!!

12:05  

Okomentovat

<< Home