Kompost

Megablog pro všechny hodný lidičky, který chtějí rozdávat radost, xixi

9.11.07

Nejlepší klávesnice pro programátory

Dnes si budeme v kroužku hrát. Některé zklamu, ne všem jest určeno následující čtení. Promlouvám především a zejména k těm, kteří hodně píší, respektive hodně (a kvalitně) programují. NE, Andulko, tvé usmrkané komentáře "všude kam se podíváš" se NEpočítají. NE, Pepíčku, cheatování v gamesách NEní programování.

Nyní jsem odfiltroval (snad) zrno od plev, přejděme k vážným věcem. Když se řekne klávesnice, co si pod tímto pojmem představíte, kromě shluku plastových výčnělků? Co oceníte u klávesnice, a co naopak můžete postrádat? Nechci vás příliš trápit v komentářích, připravil jsem si několik otázek, které mě zajímají.
Nač to? Dnes bych mohl být možná dobrý kamarád a Andulkou a Pepíčkem (odkopnuti dříve, výše), ale chtěl bych se stát dobrým spisovatelem/programátorem. Můžete ovlivnit můj další duševní vývoj. Využijte svoji přiležitost.

Produktivita je důležitá
Jak moc ovlivňuje klávesnice produktivitu? Jaký progres jste zaznamenali za poslední rok? Jak ji (produktivitu) určujete ve vztahu ke klávesnici?

Sestava je zásadní
Platí u klávesnice, že čím více kláves tím lépe? Přidávají extra klávesy na přehlednosti, nebo naopak dopřávají rušení?

Světla není nikdy dost
Potřebujete podsvícenou klávesnici? Potřebuje dobrý spisovatel/programátor i v naprosté tmě vidět, kde se zrovna toulají polštářky jeho prstů? Není více adrenalinu při neznalosti místa výskytu jeho nervových zakončení?

Makra hýbou světem
Pochlubte se svým nejpropracovanějším makrem, které při své spisovatelské/programátorské každodenní rutině využíváte. Jen houšť a větší kapky! Uložení headshotu v HL, jeho oříznutí ve Photoshopu a rozeslání e-mailem rodinným příslušníkům nejspíš spisovatele/programátora nezajímá.

Kde není display není spisovatel/programátor
Máte kromě televize, monitoru, microwave, rohové vany, ... taktéž display na klávesnici? Jak se vám daří? Co nejvíce vás při jeho sledování vzruší? Teplota procesoru? .... wowgh!

Multimédia všude kam se podívám
Když píšete svá díla/kód, jak často využíváte multimediální možnosti vaší klávesnice? S každou větou/řádkem měníte hlasitost? Přemýšlíte nad tím, co píšete/programujete, nebo dáváte pozor, abyste umlčeli následujícího umělce?

Děkuji za podnětné názory. Mnou výše uvedené dle mého vkusu představuje zbytečnost. Mizerná přidaná hodnota, jestli vůbec nějaká. Jelikož prahnu po kariéře spisovatele/programátora, jsem připraven svůj vkus přemodelovat. A klidně i zásadně. Mám pocit, že spisovatel/programátor není cílovou skupinou výše uvedené specifikace klávesnice.

Mýlit se je lidské.

Štítky: , , , ,

41 reakcí­:

Anonymous Anonymní tvrdí...

Jasně, klávesnice hlavně na gamesení, makra pro různý komba, podsvícení páč se hraje kvůli atmosféře ve tmě, atd..

16:39  
Anonymous shadius tvrdí...

upřímně řečeno mi přijde nesmysl kupovat si klávesnici za 2 hadry :) mám doma něco podobného,mám tam display,hafo různých čudlíků (mám v ní dokonce integrovanou kalkulačku :) ), podsvícené klávesy a je mi to...k ničemu..protože to prostě není natural keyboard,multimediální klávesy jsem naposledy použil když jsem jí testoval po koupi a o kalkulačce ani nemluvě...zato v poslední době, kdy pracuji na dosti obsáhlém projektu a jsem schopen strávit u pc víkend jen s přestávkami na jídlo a spaní, nějak vyvrací pravá ruka :) křupe v kloubu, brní...nevypadá to dobře,asi karpál...proto si proboha kupte natural key,dokud je ještě čas :)

16:51  
Anonymous Anonymní tvrdí...

klavesnice NEUMI nahravat makra bez prislusneho software, ty makra se nahravaji do logitech profileru, klavesnice neobsahuje zadnou vnitrni pamet. nabindovane rychle spousteni nejpouzivanejsich aplikaci je docela zbytecne. s osmi giga ram je necham prece nabehnout po spusteni os a nemusim cekat dlouhe vteriny (7s u firefoxu napriklad) az minuty pri kazdem spusteni aplikace. efektivita stoupa o 48,94% ve vsedni dny a 49,27% o vikendech a svatcich. nj, ale co ja muzu vedet, sem jenom socialni vyvojar se ctyrmi gb ram.

22:11  
Anonymous mi0 tvrdí...

Spomínate si na starý 8-bit ZX Spectrum (prípadne Didaktik M a pod.)? Tam ste mali všetky BASIC príkazy pod klávesami. Približne 3 príkazy na jednu klávesu. Možno aj tento Logitech to dokáže. Stlačíte FN+R a vypľuje Vám to rekurzívnu metódu, FN+F a vypľuje komplet cyklus na iteráciu cez itemy napr. v liste... :)

08:47  
Blogger podo tvrdí...

Lžimagistr zase dělá reklamu a určitě zadarmo. Mimochodem neuplynolo 14 dní od halasně ohlašovaného přechodu do jiné dimenze??? A zase splasklá bublina.

16:26  
Anonymous Anonymní tvrdí...

podo: On snad někdo soudný lžimagistrovi ještě něco věří? Já myslel, že normální lidi on akorát baví a občas rozčílí svou nadprůměrnou mírou idiocie.
Čekat od člověka, co je tak vysoce morální, že lže, přivlastňuje si cizí práci a podobně, že dodrží slovo, to chce opravdu dávku naivity...

19:30  
Anonymous Anonymní tvrdí...

Obsah humotu nula. Jestli jsem sebemíň pochyboval že Kompost je v piči, tento článek mě definitivně přesvědčil. Unbook.

10:54  
Anonymous Anonymní tvrdí...

Upozorňovat na každou blbost co Hulán napíše a připojit komentář typu "Ona ta klávesnice ve skutečnosti vůbec není dobrá pro programátory, HA HA HA !!!" - fakt sranda k popukání.

20:11  
Anonymous mi0 tvrdí...

AntiHulan: Prestahuj sa na nejaky blogspot alebo niekam inam. Tu pobehuje dost ****, co budu neustale pisat podobne komentare ako ten nadomnou...

20:26  
Anonymous oldkompostfan tvrdí...

Dělat si prdel z Hulána je určitě legitimní zábava, ale musí to mít nějakou úroveň. Ten jeho článek je stupidní, ale ne dost na to aby byl srandovní. Sebevíc "ironických" poznámek z něj humot nevydoluje. No a články typu "pomalu ji píchám" jsou zase selfpwn a komentář nepotřebujou. Prostě celej projekt antiHulán je o ničem. Tak se nediv že čtenáři Kompostu ***ujou.

11:44  
Blogger antiHulán tvrdí...

Kontrolní otázka: Nutí vás někdo číst mé záseky? Ne. Máte svobodnou volbu číst cokoliv jiného, i zde na Kompostu zábavnějšího? Ano. Tak proč kroutíte hlavou nad mojí neschopností? Já jsem přijal nabídku zde "publikovat", tak co se divíte. Buďte lepší, piště víc kompostově, dopřávejte sami sobě více toho pravého humoru a mě přehlížejte. Nikdo vás opravdu nenutí. Po X dnech upustit komentář svědčí o vašem zápalu pro kompostí tvorbu. ;-)

12:19  
Anonymous Anonymní tvrdí...

Vyzkoušel jsi tu klávesnici? Já mám doma G11 (to samé, akorát bez displeje) a jsem s ní nadmíru spokojen. Především je to HERNÍ klávesnice. Než něco začneš kritizovat, vyzkoušej to. (jestli jsi to měl v ruce, zapoměň na tento příspěvek). Vím, že Hulánův článek je dementní, ale tvůj, a ruku na srdce, není o moc lepší. Hulán uvádí zcestné argumenty ohledně klávesnice.
Antihuláma jsem měl rád, ale poslední dobou to stojí za starou belu.

20:36  
Blogger antiHulán tvrdí...

Četl jsi rADovo článek? Četl jsi můj nadpis? Chápeš slovo programátor? Je psaní totožné s hraním? A ty si začneš verzálkami o HERNÍ klávesnici.
Nepotřebuji zkoušet HERNÍ klávesnici, protože hry nehraji. Vystačím si s tím shitem co mám, protože mi nebrání v programování a psaní. Stačí ti to tak? A pokud rADo doporučuje nejlepší klávesnici pro programátory, oponuji že nikoliv. Těžké na pochopení?
Kdybys místo vylévání srdíčka co jsi měl nebo neměl rád zodpověděl mé otázky, byl by tvůj komentář podstatně hodnotnější. Škoda, třeba někdo jiný bude sdílnější.

Ještě se tu neobjevilo ani jedno makro, po kterém bych zatoužil. Kdo bude první?

22:06  
Anonymous Anonymní tvrdí...

chm, stupidni clanek, o autora bych si neoprel ani predkozku.

15:19  
Anonymous Anonymní tvrdí...

Sakra antihulane, kdy te prestane vzrusovat obcesni kuzlatko magistr Radek Hulan? To te vazne ten nazorove fundamentalni cenzor tolik raicuje?
Je preci uplne jedno jestli 30ti lety pubescent programuje na detske herni klavesnici a napise si to do sveho ujeteho blogu, ne..?

19:49  
Blogger antiHulán tvrdí...

Co se rozčiluješ? :-D Klíd. ;-)

A už není jedno, když jiný mladší pubescent napíše, co si myslí? Jaképak sakra? Jestli to nedáváš rozumem, tak se vyhýbej mým zápiskům, a budeš naprosto v pohodě.

Jo a k té předkožce ... jo tak to je joke jak cyp, dost cool. :-D

01:27  
Anonymous mi0 tvrdí...

Už by si mohol zase niečo napísať.. také pekné články nám rADo plodí a ty stále nič.. Ak nemáš čas, tak osloviť Shadiusa alebo ElCondora..

09:02  
Anonymous Anonymní tvrdí...

Sic těžce podroušen po několika dvoudeckách boželé nuvó, dovolím si komentovat poslední bakalářův výtvor.

To že rADomagistr HTC značku neznal před třemi léty, to by se dalo pochopit. V té době HTC působil jen jako fabrika, která vyrobila cokoliv komukoliv, kdo do dodal money a výkresy. Z té doby je třeba docela slušný MDA III, nebo třeba Palm Treo 650.

Vario s origoš ROM je zmetek. Pomalý a nechutný zmetek, který překoná i Treo 270 s o 3 roky starším OS. (Měl jsem obojí v ruce. HTC TyTN II. (Kaiser) jsem měl v ruce cca týden, oproti TyTN I. nabízí výklopný display a OS Widle 2006 to je vše. Nic navíc. Žádné rychlejší spouštění aplikací, prostě nic takového. Jen nové ikonky. Sorry, zapomněl jsem GPS.

Lžimagistr zde se opět ohání korporátní klientelou, leč chybně. Velké korporace používají většinou BlackBerry a většinou i Lotus Notes, viz Ernts & Young, Deloitte and Touch, Telefonica Czech.

Integrace mobilních widlí do velkých korporací, viz víš je složitá až nemožná.

Prostě 3,14čus vaří opět jen z vody bez znalostí souvislejších zkušeností.

Srovnávání normálních telefonů s PDAčkami vybavenými GSM částí je nesmyslné, stejně jako srovnávání ultralightu s autem. Oboje má kola, ale co dál doletí?

Lžimagistr HUhLÁN zase píše o něčem čemu nerozumí.

Radku, bože o velkých firmách vítě 3,14ču, držte hubu a nemontujte se do věcí a nekomentujte věci, kterým nerozumíte. Rád Vás pozvu na oběd a vysvětlím Vám, jak to corp. sféře funguje. V tuto chvíli vystupujete jen jako tchurak debil.

01:06  
Anonymous Anonymní tvrdí...

když sem četl magistrovo cv, nemohl jsem se zbavit dojdu, že tam neco chybí:

Kromě toho že jsem se narodil jsem také promluvil, což kunsthistorici považují za tzv. "moderní velký třesk". Moje genialita sahá tam kam lze vůbec sáhnout a i tam kam se sahat nemá. Ženy mi padají k nohám. Muži mi padají k nohám. Svět se kolem mne točí a žiju si svůj americký sen. Navíc ho i dokážu modifikovat když se probudím. Tisknu peníze. Jsem svobodný, ale plánuji sňatek se zrcadlem. Shlédl jsem se v něm a shlédl jsem v něm smysl života. Když se řekne superlativ, musím myslet na sebe. Chuck Norris mne kdysi označil za svůj konec. Kromě toho mi také na dálku poděkoval, že jsem ho naučil kop s otočkou, že na to teď letí kluci. A teď mne omluvte, jdu se podívat jestli zrcadlu něco nechybí.

12:01  
Anonymous Grovik tvrdí...

to Lemik:
presne tak 100pro souhlas. Velke firmy pouzivaji Notesy a tam je komunikace s necim takovym pomerne na houby.
Ja napriklad vyuzivam Motorolu A780 coz je mobil stary cca 3 roky s integrovanou GPS, bohuzel ceke mapy stoji za starou backoru... ale jinam.
Motorola dodava soft na synchro s Lotusama a je to dobre. Ale opet ve firme to nikdo NEPOUZIVA! Byl jsem tam jeden z mala!
Vetsinou klasickej telefon a k tomu notebook a offline Notesy.
Dokonce ani manazer si neorganizoval cas v PDAcku, kdyz ma kazdej sluzebniho notebooka a k tomu Offline verzi notesu.

14:58  
Anonymous shadius tvrdí...

taky jsem míval HTC...MDA Compact II, krátce jsem si mohl vyzkoušet MDA Vario...s oficiální ROM od T-mobilu to byla neuvěřitelná tragédie,až po nahrátí WM6 to konečně bylo k něčemu...pořídil jsem si MDAčko, protože to byla móda, já byl zvyklý na WM standart (přestoupil jsemz legendární mxp200 :) ) a mě se sakra hodily integrované jízdní řády a hry na dlouhé cesty vlakem...kalendář nebyl k zahození a foťáček taky jakžtakž učel...a za 6k, no neberte to...po půl roce používání jsem hrál už jenom solitaire (nevěřte rADovi tisíce úchvatných aplikací,zjistil jsem že debilní java jest mnohem zábavnější), občas si našel něco v řádech a jinak jsem jenom psal sms :) po zralé úvaze, co s telefonem, který má pouze jednu platformu, většina aplikací, které za něco stojí,je placená a z něhož jsem využíval max. 10% jeho potenciálu, kterému baterie vydržela maximálně 3 dny (při středním používání) a se kterým se nedalo reálně manipulovat v autobusu, jsem MDA prodal (po půl roce) a koupil notebook, nainstaloval OpenSuse a nedokážete si ani představit jakej mám teď klid :) telefonuji starou dobrou Nokií 3510i, s javou, geniálně jednoduchým kalendářem a výdrží baterie blížící se ke 14 dnům...prostě jiná životní filosofie :)

jinak na články moc nemám čas, navíc ty problémy s hostingem mě docela znechutili...za zmínku stojí snad jenom nedávný žblept o ATi...


"Proč to vyšší číslo, když poslední model vydaný před pouhými pár měsíci byl 2900XT? "

nVidie udělala to samé s G6 a G7 series,be easy :)


no a ty proklamované testy,to byl fake od samého počátku,uznali to i nVidioti na pct (zdravím pana OBRa :) ) a to dávno před tím než rADo vypustil tenhle výplod do éteru...pak to hulča zjistil,tak raději zablokoval diskuzi,aby se to neprovalilo :D ale divím se že článek nesmazal,asi se hodlá svými IT znalostmi ztrapňovat i nadále

19:07  
Anonymous Anonymní tvrdí...

Mám aso 10 let českou klávesnici Consul. Výborný dohmat, přehlednost, absence tlačítek Win, Menu,... (nemusím se dívat po rukách, vše najdu hmatem). A hlavně bytelnost a (díky hallovým sondám - ne kontaktům) prakticky nezničitelnost.

15:13  
Anonymous Anonymní tvrdí...

Když už se tu uvádějí na pravou míru Radkova srovnání značek (nijak nesouvisející s článkem o klávesnici), mohl by někdo znalý okomentovat tohle? Je to shit i po stránce obsahu, nebo jen formy?

11:40  
Anonymous shadius tvrdí...

mno jak se to vezme...od Phenomu se toho cekalo mnohem víc...ta obrovská spotřeba mě taky překvapila (vzhledem k počtu tranzistorů)...rADo tu sice vypíchl test ve kterém si Phenomy vedou zdaleka nejhůře, (přičemž je několik testů kde to zas taková tragédie není), ale já osobně pochybuji že AMD nějaký Quad-core prodá, protože nasadilo vyšší ceny než konkurence,přitom jejich procesory jsou pomalejší...budou muset zlevnit, aby vůbec něco prodali...takhle se Phenom hodí snad jenom na server a pro nějakého bohatého AMDfana :)

19:16  
Anonymous Anonymní tvrdí...

Zajímavej blog: www.zaoponou.blogspot.com

18:55  
Anonymous Anonymní tvrdí...

Jsem sám, nebo ještě někoho při čtení rADova článku o správném vázání bruslí napadlo, že se Jára Cimrman vrátil? Považte sami: špičkový programátor, dokonalý řidič, geniální matematik a výtečný ekonom. Teď přibyl i hokejista. rADo postupně obsazuje všechny profese a podle mého názoru velmi brzy předstihne ve všech představitelných i nepředstavitelných oborech dokonce i samotného Chucka Norrise. S napětím očekávám další sérii poučných článků. Jako velice vhodné téma se mi jeví např. "Vaříme s rADem".

18:55  
Anonymous mortis tvrdí...

Mě se spíš při čtení toho článku vybavili Černí baroni (kniha): "Někteří soudruzi nevědí, jak správně kakat!" Pro Radka prostě není žádné téma málo zajímavé. Čekám kdy se u něj pojem "blogovat o hovně" posune z roviny obrazné do doslovné.

20:46  
Anonymous Anonymní tvrdí...

Člověk, který nesnáší Apple inzeruje knížku o jeho zakadateli na hlavní stránce. Tošinininku pokrytec, nemyslíte? :)

07:40  
Anonymous venca12 tvrdí...

Mno možná bylo lepší, když byl kompost mrtvý, než číst tohle!

Kdo sem vůbec antihulána pustil? Chci vidět padat hlavy!

10:06  
Anonymous Anonymní tvrdí...

Majitel Kompostu.

23:08  
Anonymous pho tvrdí...

humor?

11:05  
Anonymous Brodgeceptor tvrdí...

To zase bude žalob: http://kecy.roumen.cz/kto_to_vlastne_je.jpg

22:12  
Anonymous Anonymní tvrdí...

Klavecnice ma hl. mit pohodlne operky pod zapesti, aby se dalo psat celo noc bez protahovani zapasti. Podsviceni by nikdo nemel potrebovat, protoze koukat na klavesnici, to je mezi programatori lamerina. pridavne klavesi taky k nicemu nepotrebuju. Spis bych uvital nejakou standartizaci rozlozeni (hl. co se tika notebooku, kde je fn jedenou taky a podruhe jinde), protoze kdyz chcete kamaradovi dopsat zdojak a furt se divite ze ctr+c nefunguje tak je to pekne na h...o . Dale by se hodila nejaka antidropkovost, protoze kdo ma porad rozdelavat klavsnici kvultomu ze se seka o drobek, ale ve firmne logitech a jinich asi nikdy nvideli typickyho ceskyho programatora a jaho stul (jidlo, jidlo, jidlo, redbul)

21:11  
Anonymous Anonymní tvrdí...

Zajímavý článek, o klaviaturách, resp. úhel pohledu na ně. Nejsem programátor, ale jen jakýsi BFÚ neMS a používám klávesnici IBM, model KB-7958. Líbí se mi, jak je mohutná, černá a hranatá. Nemá multimedialní klávesy, má však německé rozložení. Proto musím tedy vědět, že např. "á" je tam, co je "8" a podobně. Jinak na doplnění: před třemi lety jsem ji koupil v bazaru za celých 20,-kč, slovy: dvacetkorun. A nehodlám ji měnit.

08:19  
Anonymous Anonymní tvrdí...

skoda jen ze pisu vsema deseti :)

23:30  
Anonymous Anonymní tvrdí...

tywe se mi to nechce cist... ...nechces to nejak shrnout do 2-3 vet??
diky

17:36  
Anonymous Anonymní tvrdí...

DJDaca: Mno jako programátor jsem se nikdy touto otázkou nezabíval a je věc čistě individualní jak kdo píše - klávesnice dobrého programátora neudělá :-)

Za sebe ovšem mužu říci že oprvdu klavesnici za 3000 bych nekoupil ani jako python programátor, ani jako c programátor :-))

Muj favorit je podsvícená klávesnice na USB (ma totiž možnost levné redukce) s nízkozdvihovými tlačítky (jelikož jsem strašně moc navyklej psát na notebooku)

Klávesnice muže mít i nějaké hot keys ale to neni prioritou.

15:06  
Anonymous Anonymní tvrdí...

NEJDULEZITEJSI - u klavesnice je naprosto klicovy jak se na ni pise ... jak ma citlivej a bezchybnej snimac uhozu (musi cist rovnomerne) dalsi podle mne dulezita vec je nizkej a tichej zdvih. Standardni rozlozeni klaves tak aby bylo mozne psat i poslepu. Podsvit neni potreba lepsi klavesnice maj na pismenu F a J hmatovou znacku ... a podle jejich polohy vis kde sou i jiny znacky.

ENTER - dost casto se mi stava ze kdyz pisu na klavesnici kde je jinak stavena klavesa enter mate to a mackam pak treba sift misto nentru a to mi sere

PODSVIT - Ano je fajn kdyz si nejsi jistej kde ktery pismenko mas.

MAKRA - kravina to nepotrebujes

DISPALAY - ? Kua na co ?

MULTIMEDIA - ? na co ? nemas mys ?

23:05  
Anonymous Anonymní tvrdí...

antiHulán je čuramrdán s vtipností Petra Novotného;
a argumentovat stylem "tak to nečti" je trapnost. pryč s ním

01:11  
Anonymous Anonymní tvrdí...

#Ještě se tu neobjevilo ani jedno
#makro, po kterém bych zatoužil. Kdo
#bude první?
Jo, tak ty touzis po makru?

Máš ho mit:

Kdyz nactes text a neco se zmasti, tak se ti program prolozi a kazdy 2. radek je prazdny. Potom je treba kazdy 2. radek smazat.

Proto makro:
[sipka dolu][Ctrl + Y]....
je velmi uzitecne.

18:41  
Blogger thanh nguyen tvrdí...

kế toán cho giám đốc
học kế toán thực hành
tiếng anh cho người đi làm
khoá học kế toán excel
trung tâm kế toán tại tphcm

dịch vụ kế toán trọn gói
diamond bay resort
chung cư hoà bình green city
five star garden
trung tâm kế toán tại hải phòng
học kế toán tại bắc giang
học kế toán tại thanh xuân

học kế toán tại bắc ninh

12:10  

Okomentovat

<< Home